×

اطلاعات جستجو "Enter"فشار دادن

  • تاریخ انتشار : 1401/05/18 - 10:29
  • بازدید : 255
  • تعداد بازدیدکننده : 251
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
دوقلوهای به هم چسبیده در برزیل با کمک واقعیت مجازی از هم جدا شدند.

دوقلوهای به هم چسبیده در برزیل با کمک واقعیت مجازی از هم جدا شدند.

پسران دوقلو به هم چسبیده که مغزهای مشترک داشتند پس از یک عمل جراحی 27 ساعته در برزیل با موفقیت از هم جدا شدند. برناردو و آرتور لیما 3 ساله، با کمک بیمارستان گریت اورموند سنت لندن، جراحی خود را در ریودوژانیرو انجام دادند. تیم‌های پزشکی تکنیک‌های آزمایشی یک ماهه را با استفاده از پیش‌بینی واقعیت مجازی بر روی دوقلوها بر اساس اسکن‌های سی‌تی و ام‌آر‌آی انجام دادند.

پسران دوقلو به هم چسبیده که مغزهای مشترک داشتند پس از یک عمل جراحی 27 ساعته در برزیل با موفقیت از هم جدا شدند.

برناردو و آرتور لیما 3 ساله، در بیمارستان گریت اورموند سنت لندن، جراحی خود را در ریودوژانیرو انجام دادند. تیم‌های پزشکی تکنیک‌های آزمایشی یک ماهه را بر اساس سی‌تی اسکن و ام‌آر‌آی و با استفاده از پیش‌بینی واقعیت مجازی بر روی دوقلوها انجام دادند.

جراح نور الاواس جیلانی گفتند: برای اولین بار، جراحان کشورهای مختلف از هدست استفاده کرده و در همان «اتاق واقعیت مجازی» عمل کردند و بسیار موفقیت آمیز بوده است. آقای جیلانی در مورد جنبه واقعیت مجازی این جراحی به خبرگزاری PAگفت: "این فوق العاده است. دیدن آناتومی و انجام عمل جراحی قبل از اینکه واقعاً بچه ها را در معرض خطر قرار دهید واقعاً عالی است."می توانید تصور کنید که چقدر برای جراحان اطمینان بخش است."

از برخی جهات، این عملیات‌ها سخت‌ترین عملیات زمان ما به حساب می‌آیند، و انجام آن در واقعیت مجازی واقعاً کار انسان روی مریخ بود. او گفت که تلاش‌های ناموفق قبلی برای جدا کردن پسرها به این معنی بود که آناتومی آن‌ها به دلیل بافت اسکار پیچیده شده بود و او «واقعاً از این روش خطرناک نگران بود».

این دوقلوها هفت عمل جراحی انجام دادند و حدود 100 کادر پزشکی در این فرآیند شرکت داشتند، همچنین پزشک مربوطه فقط 15 دقیقه در طول جراحی استراحت داشته است.

در حال حاضر این دوقلوها در بیمارستان در حال نقاهت هستند و شش ماه دوران نقاهت در پیش دارند.

 

منبع:

 

https://www.jagonews24.com/en/tech/news/63061

  • گروه خبری : گروه های مطالب,اخبار سایت
  • گروه خبری : 119468
کلمات کلیدی
تنظیمات قالب