چاپ        ارسال به دوست

تکامل و ضرورت مراقبت های پزشکی از راه دور در طی بیماری همه گیر COVID-19

تکامل و ضرورت مراقبت های پزشکی از راه دور در طی بیماری همه گیر COVID-19

پزشکی از راه دور به عنوان "تکامل طبیعی مراقبت های بهداشتی در دنیای دیجیتال" در نظر گرفته می شود. در هند، با توجه به تعداد جمعیت گسترده اعم از شهر و روستا و همچنین در دسترس بودن خدمان دارویی در شهر و دسترسی کمتر افراد به دارو در روستاها استفاده از این فناوری کمک به سزایی به مردم خواهد کرد. بیماری همه گیر کرونا چالش بزرگی را برای متخصصان مراقبت های بهداشتی به وجود آورده است. استفاده از پزشکی از راه دور می تواند به عنوان یکی از مؤثرترین رویکردهای فناوری در زمینه پزشکی کمک قابل توجهی داشته باشد.

پزشکی از راه دور راهی برای مراقبت های بهداشتی اساسی است که ناشی از تلفیق موثر فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) با علوم پزشکی است. در یک کشور در حال توسعه مانند هند با جمعیتی بیش از یک میلیارد و سیصد و پنجاه هزار، توزیع نابرابر از خدمات بهداشتی و درمانی وجود دارد. علاوه بر این، سهم زیادی از جمعیت هندی ها در مناطق روستایی ساکن هستند (با حداقل خدمات بهداشتی) ، در حالی که 75٪ پزشکان در شهرها مستقر هستند. نسبت پزشک و بیمار ، به عنوان مثال: یک پزشک برای 1000 نفر در هند ، باید مطابق با توصیه سازمان بهداشت جهانی WHO مورد توجه قرار گیرد. داده ها حاکی از آن است که هند به ازای هر 1445 نفر یک متخصص دارد. براساس سازمان بهداشت جهانی (WHO)، هند از نظر میزان تولید ناخالص داخلی برای خدمات دارویی در بین 181 کشور در رتبه 184 قرار دارد. در حالی که مراقبت های بهداشتی هند یکی از سریع ترین بازارهای رشد در سطح جهان است، تصویب طرح های مبتنی بر فناوری به کندی انجام می شود. دسترسی به ملاحظات بالینی یک حق انسانی اخلاقی است، و این به تعهدی برای ارائه خدمات بهداشتی به همه افراد تبدیل می شود، حتی در مناطق دور افتاده و روستایی که ممکن است خدمات غیرقابل دسترسی باشند. در نتیجه پزشکی از راه دور می تواند گزینه ی مناسبی برای خدمت رسانی عموم مردم به ویژه مناطق محروم باشد........

با توجه به عظیم بودن بار بهداشت در این کشور، مشاوره های انلاین می توانند نیازهای بهداشتی را برآورده کنند. با استفاده از تله مدیسین متخصصان بالینی می توانند بسیاری از بیماران خود را غربالگری کنند و همچنین می توان بیماران غیر اورژانسی را به راحتی از طریق اینترنت تحت درمان و نظارت قرار داد. بنابراین در وقت  و هزینه صرفه جویی می شود در نتیجه تماس مستقیم انسان با انسان، با احتمال کمتر آلوده شدن، خطر انتقال ویروس کرونا در میان بیماری همه گیر را کاهش می دهد.

 

منبع:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8019338

 


٠٩:٥١ - چهارشنبه ٢٣ تير ١٤٠٠    /    عدد : ١٠٦٣٣٢    /    تعداد نمایش : ١٧٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
Copyright © 2013 TMRC-NRITLD.SBMU.AC.IR Powered By:NRITLD IT Depatment